© 2019 designed by ImagIn Studios

  • Facebook - Grey Circle
  • LinkedIn - Grey Circle
  • Google+ - Grey Circle

STREŠNÉ KRYTINY

PVC fólie a zelené strechy

Hydroizolačný systém na báze fólií z mPVC a TPO je určený pre vytvorenie povlakovej hydroizolácie striech a spodných stavieb. Uplatnenie nachádza na všetkých typoch objektov od rodinného domu až po rozsiahle  bytové, polyfunkčné a priemyselné objekty. Využíva sa na novostavbách a aj pri rekonštrukciách budov. Je vhodný pre široké spektrum konštrukčných variant striech, čiže striech plochých, šikmých, jednoplášťových, dvojplášťových,  pre strechy mechanicky kotvené, lepené, alebo priťažené a zelené strechy a terasy. U spodných stavieb je to izolácia proti zemnej vlhkosti, tlakovej vode i radónu.

Zelené strechy prinášajú dodatočnú tepelnú izoláciu, akumulujú teplo i zvuk. Z dlhodobého hľadiska sú hospodárnejšie ako obvyklé strešné krytiny.

Plechové krytiny a odkvapové systémy

Plechová škridlová krytina patrí medzi najčastejšie používané strešné krytiny na rodinných domoch, ale aj verejných budovách. Veľkou výhodou plechovej strešnej krytiny je jej hmotnosť. 1m2 takejto krytiny váži približne 4,5 kg. Vďaka tomu táto krytina nezaťažuje nadmerne krov a ani nenarúša stabilitu celej stavby. Neustálim vývojom v segmente plechových strešných rytín, nie je dnes ničím výnimočné ak výrobcovia poskytujú na svoje výrobku záruku 35 až 50 rokov, čo spolu s atraktívnym vzhľadom a cenovou dostupnosťou robia túto krytinu čoraz žiadanejšou.

Betónová krytina

Betónová strešná krytina sa stáva každým rokom obľúbenejším variantom škridly. Vyznačuje sa vynikajúcou pevnosťou a odolnosťou voči mechanickému tlaku a extrémnym poveternostným podmienkam. Disponuje vysokým stupňom mrazuvzdornosti, tvarovou stálosťou a vyrába sa v rôznych povrchových úpravách. 

Asfaltový šindel

Asfaltové šindle sú vyrábané zo sklenej vložky na ktorej je nanášaná vrstva asfaltu, v poslednej dobe dokonca modifikovaného, ​​zaisťujúci zlepšenie mechanických vlastností šindľov, zvýšenie ich mrazuvzdornosti a odolnosti voči ostatným poveternostným vplyvom. Výsledná farba šindľov je daná farbou posypu tvoreného drví z kvalitného kameniva (z pravidla bridlice) farbeného pigmenty.

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now